Wydarzenia towarzyszące

Oprócz zajęć dydaktycznych nie zabrakło interesujących wydarzeń kulturalnych:

26 sierpnia odbył się wieczór autorski Justyny Dąbrowskiej

27 sierpnia odbył się wieczór poezji Cezarego Żechowskiego

Wieczorem 28 sierpnia odbyła się projekcja dwóch filmów o tematyce psychoterapeutycznej: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Pawła Łozińskiego (2016), w którym Bogdan de Barbaro występuje w roli psychoterapeuty pośredniczącego w intymnym dialogu między matką a córką oraz Daj mi to Andrzeja Titkowa (1988), który stanowi zapis wypowiedzi uczestników jednej z pierwszych grup wyjazdowych organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji. W spotkaniu towarzyszącym projekcji filmów wzięli udział ich reżyserzy.

Wieczorem w środę 29 sierpnia odbył się monodram autorstwa Katarzyny Szaulińskiej Córcia. Monika, bohaterka sztuki, w którą wciela się Justyna Dworczyk, dowiaduje się na jej początku o śmierci ukochanej nauczycielki. Wiadomość ta staje się impulsem do przywołania rozlicznych wspomnień z lat edukacji akademickiej, a także wiwisekcji bolesnej relacji łączącej Monikę z własną matką.

W czwartkowy poranek 30 sierpnia wspominaliśmy Andrzeja Wiśniewskiego, charyzmatycznego psychoterapeutę par związanego z Laboratorium Psychoedukacji, który zmarł w 2016 roku. W spotkaniu wzięła udział m.in. Katarzyna Grochola, z którą wspólnie opublikowali opartą na ich rozmowach książkę pod tytułem Związki i rozwiązki.

30 sierpnia wieczorem odbył się koncert składający się z dwóch występów: solowy recital Oli Bugaj, skrzypaczki i wokalistki związanej obecnie z Orkiestrą Leopoldinum działającą przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz koncert blues-rockowego zespołu Stara Szkoła. Tego wieczoru była też kolacja z lampką wina.

Z okazji jubileuszu czterdziestolecia Laboratorium Psychoedukacji Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało zbiór wywiadów z psychoterapeutami z naszego ośrodka pod tytułem Psychoterapia dziś. Rozmowy. My z tej okazji odbyła się 31 sierpnia dyskusja z udziałem bohaterów książki – m.in. Zofią Milską-Wrzosińską, Justyną Dąbrowską, Anną Król-Kuczkowską, Rafałem Bornusem i Jerzym Dmuchowskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Laboratorium Psychoedukacji - Instytut Treningu i Psychoterapii
realizacja: estinet.pl