Wydarzenia towarzyszące

Dla chętnych przewidujemy liczne zajęcia rekreacyjne – jogę, pilates, ćwiczenia oddechowe, medytację.
Można będzie też oddać się kontemplacji przyrodniczych uroków Łochowa, leśnych okolic przeciętych wstęgą czystej rzeki Liwiec, idealnej dla amatorów kajaków, którzy będą mogli przekonać się o tym na miejscu.

Oprócz zajęć dydaktycznych nie zabraknie interesujących wydarzeń kulturalnych:

26 sierpnia zapraszamy na wieczór autorski Justyny Dąbrowskiej

27 sierpnia odbędzie się wieczór poezji Cezarego Żechowskiego

Wieczorem 28 sierpnia odbędzie się projekcja dwóch filmów o tematyce psychoterapeutycznej: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Pawła Łozińskiego (2016), w którym Bogdan de Barbaro występuje w roli psychoterapeuty pośredniczącego w intymnym dialogu między matką a córką oraz Daj mi to Andrzeja Titkowa (1988), który stanowi zapis wypowiedzi uczestników jednej z pierwszych grup wyjazdowych organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji. W spotkaniu towarzyszącym projekcji filmów wezmą udział ich reżyserzy.

Wieczorem w środę 29 sierpnia zapraszamy na monodram autorstwa Katarzyny Szaulińskiej Córcia. Monika, bohaterka sztuki, w którą wciela się Justyna Dworczyk, dowiaduje się na jej początku o śmierci ukochanej nauczycielki. Wiadomość ta staje się impulsem do przywołania rozlicznych wspomnień z lat edukacji akademickiej, a także wiwisekcji bolesnej relacji łączącej Monikę z własną matką.

W czwartkowy poranek 30 sierpnia będziemy wspominać Andrzeja Wiśniewskiego, charyzmatycznego psychoterapeutę par związanego z Laboratorium Psychoedukacji, który zmarł w 2016 roku. W spotkaniu weźmie udział m.in. Katarzyna Grochola, z którą wspólnie opublikowali opartą na ich rozmowach książkę pod tytułem Związki i rozwiązki.

30 sierpnia wieczorem zapraszamy na koncert składający się z dwóch występów: solowy recital Oli Bugaj, skrzypaczki i wokalistki związanej obecnie z Orkiestrą Leopoldinum działającą przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz koncert blues-rockowego zespołu Stara Szkoła. Tego wieczoru zapraszamy też na kolację i lampkę wina.

Z okazji jubileuszu czterdziestolecia Laboratorium Psychoedukacji Wydawnictwo Naukowe PWN opublikuje wkrótce zbiór wywiadów z psychoterapeutami z naszego ośrodka pod tytułem Psychoterapia dziś. Rozmowy. My z tej okazji zapraszamy 31 sierpnia na dyskusję z udziałem bohaterów książki – m.in. Zofią Milską-Wrzosińską, Justyną Dąbrowską, Anną Król-Kuczkowską, Rafałem Bornusem i Jerzym Dmuchowskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Laboratorium Psychoedukacji - Instytut Treningu i Psychoterapii
realizacja: estinet.pl